Мико Кузманов се бори, но не успя да стигне до финала в Прага

7 Dni Sport07.05.2022
Димитър Кузманов,

Втората ракена на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов отпадна на полуфиналите на турнира от сериите „Чалънджър“ на червени кортове в чешката столица Прага с награден фонд 45 730 евро.

Мико отстъпи с 6:7(4), 6:4, 2:6 на Лоренцо Джустино от Италия. Срещата продължи 2 часа и 44 минути.

Българинът постигна три впечатляващи победи преди този мач.

Кузманов проби първи в мача и поведе с 5:4. За съжаление той не успя да затвори първия сет на негов сервис и така се стигна до тайбрек. В него Кузманов изостана с 1-5 точки и отстъпи с 4-7.

Във втория сет Мико бе пробит още в първия гейм, но веднага отговори с рибрейк. При 5:4 Кузманов направи още един пробив и успя да изравни сетовете.

В третата решителна част Мико изостана с 0:2, но успя да изравни на 2:2. За съжаление Кузманов загуби следвщите четири гейма, а с това и мача.

Автор: „Дспорт“