ЦСКА изпълни ултимативното условие поставено от Гриша Ганчев

7 Dni Sport07.05.2022
Гриша Ганчев, Христо Стоичков

ЦСКА надигра с 3:1 Славия в мач от 29-ия кръг на efbet Лига и по този начин си гарантира участие в Европа. Това е изрично поставено от Гриша Ганчев условия в отбора, задължителен излаз към Европа и атака на групите.

Тя бе изпълнена и през лятото „червените“ ще опитат да влезнат в групите на ЕКТ за трета поредна година.

За победата срещу Славия – Георги Йомов откри резултата след 90 секунди игра, а в 20-ата минута отново той удвои. В 36-ата минута Жорди Кайседо вкара трети гол за домакините.

Следващата краткосрочна цел е триумф в турнира за Купата на „България“. Там на финала след седмица ЦСКА ще играе срещу Левски пред разпродаден стадион „Васил Левски“.