Гордей се България, тези момчета и момичета покориха света за теб, всички са в краката им

7 Dni Sport04.05.2022
Screenshot 2022-05-04 at 13.30.52

България спечели 6 медала (3 златни и 3 бронзови) във втория ден на турнира по таекуондо за юноши Sweden Open 2022 в Стокхолм.

Християн Георгиев постигна три победи по пътя кък титлата в категория до 48 кг, като на финала се наложи с 8:5 над Александрос Баркоф от Гърция.

При 68-килограмовите Стефан Стаменов записа четири успеха, в последния от които не даде шанс на сръбския състезател Жарко Краишник, побеждавайки го с 7:4 в битката за златото.

Третото злато завоюва Михаела Костадинова, която направи четири победи, а за титлата спечели с 20:3 срещу англичанката Нив МакФили.

Венцислав Аничин, Мартина Атанасова и Виктория Николова взеха бронзови медали.

Българският национален отбор зае първо място при юношите в генералното класиране. Тимът на България беше ръководен от старши треньора Фарзад Золгадри и от треньора Владимир Далаклиев.

Автор: „Спортал“