Пламен Гълъбов и компания с брилянтен успех в Израел, щастливи са

7 Dni Sport02.05.2022
Пламен Гълъбов,

Макаби (Нетаня) отново поднесе изненада в плейофите за титлата в Израел. Преди седмица отборът на Пламен Гълъбов разгроми с 3:0 водача Макаби (Хайфа), а снощи срази със същия резултат и втория в класирането Апоел (Беер Шева).

Бившият защитник на ЦСКА беше резерва, но влезе в 51-ата минута на мястото на Борис Еноу.

Домакините от Нетаня вкараха и трите гола след почивката. Първият от тях беше дело на Патрик Твумаси в 52-ата минута. Ганаецът, който блестеше за Астана в периода, когато начело на отбора беше Станимир Стоилов, удвои в 83-ата минута, а в края се разписа и Парфе Гиягон. Мигел Витор от Апоел (Беер Шева) получи червен картон в 86-ата минута.

Четири кръга преди края Макаби (Хайфа) има 6 точки преднина пред Апоел (Беер Шева) и е почти сигурен шампион. На трето място е Макаби (Тел Авив), а Макаби (Нетаня) е на четвърта позиция. След отбора на Гълъбов са Бней Сахнин и Апоел (Тел Авив).