Гордей се България, Николай Цолов ги подкара във Формула 4, блести в Португалия

7 Dni Sport01.05.2022
Никола Цолов,

Младият български пилот Никола Цолов завърши на пето място във втория старт за сезона от веригата Формула 4 Испания. Българинът впечатли, като направи най-бързата обиколка на пистата в Алгарве, Португалия (1:45.767 минути) състезателят на Кампос Рейсинг.

Цолов стартира от първа редица, но имаше проблеми с потеглянето и се оказа на девето място обиколка след началото.

Няколко завоя преди края той успя да извоюва и петото място от Сюлейман Занфари от ОАЕ.

Победител в състезанието стана Танасапол Интрапувасак (Тайланд, МП Моторспорт), с 1.976 секунди пред сърбина Филип Йенич и с 3.117 секунди пред Тимек Кучарчик (Полша, МП Моторспорт).

По-късно днес в Алгарве ще се проведе още едно състезание от сериите Формула 4 Испания.