Гордей се България, Габи и Стефани Стоеви са на 1/2 финалите на Европейското

7 Dni Sport28.04.2022
бадминтон - Сестри Стоеви - Габриела и Стефани

Двукратните шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за полуфиналите на двойки жени на Европейското първенство по бадминтон за мъже и жени в испанската столица Мадрид.

Поставените под номер 1 в схемата българки, които се борят за трета титла на Стария континент след 2018 и 2021 година, победиха номер 6 Дебора Джиле и Черил Сейнен (Нидерландия) с 21:16, 21:13 за 33 минути.

Габриела Стоева и Стефани Стоева нямаха проблеми в мача. Те взимаха аванс в началото и на двата гейма, а във втория поведоха с 11:5 и след 21:13 затвориха срещата. В спор за място на финала българките ще играят утре срещу представителките на Дания Амалия Магелунд и Фрежа Равн от Дания.

На шампионата на Европа в Киев миналата година сестри Стоеви елиминираха датчанките на четвъртфиналите.