Грешка лиши Боряна Калейн от златото в Баку

Боряна Калейн

Боряна Калейн завърши втора в многобоя на Световната купа в Баку, макар да водеше в класирането след изиграванията на обръч и топка.

Днес българката допусна грешки на бухалки, които ѝ струваха златния медал.

Калейн получи 28,800 за изпълнението си с бухалки, в което допусна две изпускания. На лента игра по-уверено, но с малки неточности и бе оценена с 29,950. Така събра сбор от 124, 700 точки.

Другата българка в надпреварата Ева Брезалиева завърши на 10-о място в многобоя със 114, 650. Тя не показа съчетанията си в пълния им блясък. За бухалките си получи оценка от 27, 750, а за композицията си с лента бе оценена с 27,200 точки.

Във финалите на отделните уреди Калейн ще се бори за медали в тези на обръч, топка и лента, а Брезалиева влезе в този на обръч