Григор Димитров излиза срещу Стефанос Циципас в Барселона

7 Dni Sport22.04.2022
Григор Димитров,

Григор Димитров ще играе срещу Стефанос Циципас в третия кръг от турнира по тенис на клей в испанския град Барселона с награден фонд от 2,8 милиона долара. Представителят на Гърция се наложи в три гейма с 6:1, 4:6, 6:2 над Иля Ивашка от Беларус за 131 минути.

Двубоят беше прекъсван на два пъти заради падналия над Барселона дъжд.

В третия сет на двубоя гръцкият тенисист постигна два решителни пробива.

До момента Григор Димитров има една победа в общо три срещи със Стефанос Циципас. По този начин Димитров и Циципас ще се срещнат за четвърти път, като гъркът е спечелил досегашните три двубоя – последният им мач бе на турнира във Виена миналата година, когато Циципас победи със 7-6 (4), 6-4.

Победителят от срещата ще трябва да изиграе още един мач днес – на четвъртфиналите срещу Хауме Мунар или Карлос Алкарас. Четвъртфиналният двубой е насрочен за не по-рано от 19:00 часа и след нужната почивка за тенисистите.