Децата на Пирин Благоевград са на 1/4 финал на Супертурнир в Майорка

7 Dni Sport16.04.2022
278411043_3163645850568820_6696057244149192332_n

Пирин U14 е на 1/4 финал в Испания.

Малките орлета записаха четвърта победа след като се наложиха с 3:2 над местния Ла Сале.

По-рано вчера децата на Радослав Бачев загубиха с минималното 1:2 от Ювентус.

Пирин излезе напред в резултата след заучена ситуация от фаул и гол с глава на Никола Иванов.През второто полувреме Ивайло Иванов направи 2:0, а само 2 мин след това испанския отбор намали на 2:1. Андреа Николов разтресе напречната греда при добре организирана наша атака. 10 мин преди края на срещата Ивайло Иванов направи 3:1 след подаване на Андреа Николов.

Ла Сале стигнаха до 3:2, след като получиха правото да изпълнят дузпа.Пет мин преди края Ивайло Иванов остана очи в очи с вратаря на испанския отбор, прехвърли го, но вратаря изби с ръка извън наказателното поле и получи червен картон.Йордан Аталъков не успя да отбележи от свободния удар, а резултатът се запази така до края.

Днес в 10:30 ч. местно време нашият отбор се изправя на 1/4 финал срещу Майорка, който спечели безапелационно групата си след 5 победи, включително срещу Ню Йорк Сити и немския гранд Байерн Мюнхен.