Григор Димитров с велик обрат в Монте Карло. Победи Хуркач и е на 1/2 финалите

7 Dni Sport15.04.2022
Screenshot 2022-04-15 at 17.19.27

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за 1/2 финалите на турнира от сериите Мастърс АТП 1000 в Монте Карло след победа над поляка Хуберт Хуркач с 2:1 сета. В отделните части 6:4; 3:6; 7:6(2).

Първата част започна брилятно със самочувствие за нашето момче и в крайна сметка бе спечелена, за да му даде аванс.

Във втората част световния №14 Хуркач очаквано вдигна нивото и се пребори, за да бъде в мача и изравни резултата в сетовете и да вкара мача в трета решаваща част.

Тя бе най-оспорвана, но нашете момче блесна в най-важните моменти, защити се подобаващо и когато трябваше атакува, за да затвори мача и да се класира за 1/2 финалната фаза на турнира.

Заглавна снимка: Официален Инстаграм на @kosuke.o4e5