Сашо Везенков с 13 точки при успех над Барселона

7 Dni Sport02.04.2022
Александър Везенков,

Гръцкият гранд Олимпиакос победи у дома лидера в класирането Барселона със 73:66 (13:19, 20:21, 18:8, 22:18) в последния си мач от редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже.

Българският национал Александър Везенкво отново се представи на ниво за домакините. Той записа 13 точки, 4 борби, 2 асистенции, 1 чадър и 1 отнета топка за 28:48 минути като титуляр.

От неговите съотборници Шакийл МакКисик беше най-полезен с 20 точки.

За Барселона се отличиха Сертач Шанлъ с 13 точки и 5 борби, Никола Миротич добави 11 точки.

Двата отбора изиграха оспорвано първо полувреме, след което каталунците водеха с 40:33. Гръцкият тим направи обрат, след като спечели третата четвърт с 18:8 и поведе с 51:48 след тройка на МакКисик. В последните 10 минути се игра кош за кош, но домакините вкара тройка и две точки за 69:63 при оставащи 63 секунди. Шанлъ върна тройка за Барса, а след това четири наказателни удара реализира МакКисик за крайния успех на гръцкия тим.

„Червено-белите“ постигнаха първи домакински успех в Пирея над този съперник от шест години насам.

До края на редовния сезон Барселона има още един мач на 8 април с Макаби Тел Авив, но е недостижим на върха с 21-6. Олимпиакос си гарантира място в топ 3 на крайното класиране. Тимът на Йоргос Барцокас заема второ място с актив от 19 победи и 9 загуби, като позицията му окончателно ще бъде определена на 7 април, когато Реал Мадрид приема Байерн Мюнхен.