Юношите ни до 19 години удариха Черна гора, талант на ЦСКА блести с 2 гола

България U19 - Босна и Херцеговина U19,

Юношите на България до 19 години победиха с 3:1 връстниците си от Черна гора във втората контрола между двата тима. В първата нашите със селекционер Ангел Стойков пак спечелиха, но с 1:0.

В герой за младите българи днес се превърна Павел Жабов – син на бившия нападател на ЦСКА Петър Жабов.

Резултатът бе открит от гостите в 26-ата минута. Тогава след разбъркване в наказателното поле Владимир Перишич успя да прокара топката зад Давид Борисов.

В 35-ата минута България изравни. Даниел Хвойнев бе оставен непокрит при едно центриране от ъглов удар и от близко разстояние вкара за 1:1.

В 71-ата минута нашите стигнаха до пълен обрат. Влезлият като резерва Павел Жабов засече подаване отдясно и даде преднина на „лъвчетата“.

Седем минути по-късно отново Жабов бе точен. Футболистът на ЦСКА изпревари вратаря на съперника и с глава бе точен за 3:1.

БЪЛГАРИЯ: 1. Давид Борисов, 3. Теодор Иванов, 5. Валентин Петров, 6. Денис Динев, 8. Красиан Колев, 9. Борис Димитров, 10. Никола Илиев, 14. Никола Царевски, 16. Димитър Иванов, 18 Даниел Хвойнев, 21. Николай Желязков

ЧЕРНА ГОРА: 12. Андрей Кривокапич, 2. Джордже Песукич, 3. Данило Драгичевич, 4. Неманя Царевич, 6. Емин Куйович, 7. Лазар Станишич, 8. Петър Анчич, 14. Владимир Перишич, 18. Милан Раганович, 20. Боян Павичевич, 23. Никола Вукович