Момо Туре ще играе за дубъла на Ботев Пловдив

7 Dni Sport28.03.2022
Момо Туре,

Първият отбор на Ботев Пловдив се наложи с 2:0 срещу дублиращия си тим в контролна среща. Спарингът се състоя на осветление на централния терен на базата в Коматево.

Спаринга пропуснаха Тодор Неделев, Димитър Тонев, Атанас Чернев, Па Конате, Антоан Бароан и Реда Рабей.

Двата гола паднаха през второто полувреме, като първо попадение за Ботев записа новото попълнение Момо Туре. Мохамед Брахими пък бе точен от дузпа. Туре засега ще бъде ползван от втория състав във Втора лига и ако продължи да показва добри игри, ще бъде качен в първия. 20-годишният гвинеец бе взет миналата седмица, като е играл за последно в датския втородивизионен Фремад.

Вчера канарчетата бяха в почивка, а днес подновяват тренировки преди гостуването на Лудогорец.