Левски врътна голово равенство със Созопол на „Герена“

7 Dni Sport26.03.2022
Левски - Созопол,

Левски и Созопол не излъчиха победител в контролна среща. На стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“ „сините“ имаха пълно превъзходство по време на целия мач, което обаче стигна само за крайното 1:1.

В 9-ата минута Миланов получи вдясно от наказателното поле и центрира успоредно. Топката обаче мина между четирима от „сините“ – Михайлович, Бари, Уелтън и Стефанов, като никой от тях не успя да засече.

120 секунди по-късно Радослав Цонев центрира отдясно. Георги Миланов засече от 10-ина метра с глава. Топката обаче премина на сантиметри над напречната греда.

Интересно е, че в първия четвърт час притежанието на топката бе 74 на 26 процента в полза на Левски.

В 19-ата минута Радослав Цонев стреля директно от фал, от неособено голям ъгъл. Това успя да изненада вратаря на гостите, но за негово щастие топката срещна дясната греда.

В 25-ата минута Илиян Стефанов не успя да засече добре с глава центриране отляво. Георги Радев пък от своя страна, също с глава, не може да изчисти. Топката стигна отново до Стефанов, който я посрещна от воле, но високо над вратата.

240 секунди след това Цонев центрира отдясно от фал. Цунами засече с глава, но покрай лявата греда.

В 34-ата минута Левски организира скоростна контра, след като гостите изпълниха корнер. Билал Бари с отлично подаване отдясно намери в наказателното поле Уелтън. Ударът на крилото по диагонала, обаче профуча покрай левия страничен стълб.

5 минути след това Левски поведе. Антонио Ласков сгреши при изпълнение на фал в средата на терена. Уелтън пресече, направи мощен пробив, стигайки до самата аутлиния, откъдето даде успореден пас. Билал Бари пък без никакви проблеми от вратарското поле засече в мрежата за 1:0.

По-малко от 120 секунди след началото на втората част Билал Бари стреля по земя от дъгата пред наказателното поле. Бояджиев само изгледа топката, която премина на сантиметри от лявата му греда.

В 51-ата минута Левски по чудо не удвои аванса си. Илиян Ствфанов шутира опасно извън наказателно поле, но стражът на Созопол изби. Топката стигна до Георги Миланов, който овладя на гърди и стреля пред вратарското поле. Бояджиев обаче с нова чудесна проява успя да спаси.

120 секунди по-късно Цонев стреля от фал, като топката премина малко над напречната греда.

Скоро след това Илиян Стефанов с удар извън наказателното поле насочи в долния ляв ъгъл. Бояджиев обаче за пореден път показа класа и с една ръка успя да избие в корнер.

В 61-ата минута Яни Николов фаулира Илиян Стефанов, за което получи втори жълт и съответно червен картон. На негово място обаче в игра се появи Даниел Андреев и численото равенство на терена се запази.

От последвалото нарушение, Цунами отправи истински снаряд от много сериозна дистанция. Бояджиев обаче улови сигурно.

В 67-ата минута Георги Миланов стреля силно с левия крак по диагонала. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда.

Веднага след това той и петима негови съотборници бяха сменени от шестима юноши на клуба.

В 82-ата минута Созопол изравни с първия си и останал единствен удар в мача, дело на Тома Ушагелов. Юношата на ЦСКА мина между Атанас Килов и Иван Горанов, остана сам срещу вратаря и го преодоля за 1:1.

Левски моментално можеше да си върне аванса. Радослав Цонев изведе Ивайло Марков сам срещу вратаря. Ударът на последния обаче бе отразен от резервния страж на „небесносините“ Петър Рахнев.

Левски: Йоан Загоров, Драган Михайлович, Келиан ван дер Каап, Иван Горанов, Вендерсон Цунами, Андриан Краев, Радослав Цонев, Илиян Стефанов, Георги Миланов, Уелтън, Билал Бари

Резерви: Атанас Кехайов, Антон Иванов, Божидар Костадинов, Димитър Андонов, Стелиън Георгиев, Марио Дадаков, Ивайло Марков,Атанас Килов, Васил Димитров, Александър Божилов, Преслав Бачев

Созопол: Стамен Бояджиев, Димитър Жеков, Георги Радев, Диян Молдованов, Мариян Димитров, Яни Николов, Антонио Ласков, Иван Тренчев, Венцислав Гюзелев, Симеон Баев, Кристиян Парашкевов

Резерви: Петър Рахнев, Галин Димов, Тома Ушагелов, Венцислав Славов, Даниел Андреев, Божидар Киряков