Черно Море загуби с 0:2 от Фарул в Констанца

7 Dni Sport25.03.2022
Черно море - Арда, Светослав Ковачев, Цветомир Панов

Черно море отстъпи с 0:2 от румънския Фарул Констанца в контролна среща, играна на базата в Овидиу. В спаринга Илиан Илиев използва 10 юноши на клуб, като в срещата не взеха участие националите Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Мартин Дичев, Велислав Василев, Николай Златев и Матиас Курьор. Стефан Велев също получи почивка.

Черно море започна по-добре срещата и в още в 10-ата минута можеше да открие резултата. След многоходова комбинация топката достигна до Сула, който оставен сам пред наказателното поле стреля, но кълбото срещна гредата.

В 25-ата минута Роберто Малаеле реализира за Фарул. Преди попадението “моряците” създадоха няколко добри атаки, но не успяха да ги завършат по най-добрия начин. В 30-ата минута Пабло Гарсия получи отляво, нахлу в наказателното поле и стреля, топката мина под плонжа на вратаря, но футболист на домакините я стигна и я изчисти от голлинията. В последната минута на полувремето Денислав Ангелов проби отдясно и стреля по диагонала, но стражът на домакините изби. През първата част Черно море владееше повече топката и атакуваше през цялото време, докато домакините разчитаха предимно на контраатаки.

На полувремето Илиан Илиев направи шест промени. В игра се появиха Влатко Дробаров, Мартин Милушев, Павел Георгиев, Васил Панайотов, Росен Стефанов и Евгений Сердюк. Те заеха местата на Живко Атанасов, Сами Ел Анаби, Петър Иванов, Калин Георгиев, Пабло Гарсия и Денислав Ангелов.