Камен и Юлия Златкови с победи на слалом в Боровец

7 Dni Sport15.03.2022
Камен Златков,

Националът Камен Златков спечели слалома по ски-алпийски дисциплини на ФИС в Боровец.

Златков финишира за 1:23.84 минута. Той беше най-бърз в първия манш с 40.00 секунди и запази първото място и след второто спускане.

Втори на 81 стотни от секундата завърши брат му Калин Златков, а трети на 2.68 секунди остана Константин Стоилов.

В надпреварата участваха 31 състезатели от 6 държави.

В същата дисциплина при жените Юлия Златкова, сестра на Камен и Калин Златкови, триумфира убедително с 1:30.82 минута, след като беше най-добра и в двата манша с 44.43 секунди и 46.39 секунди.

Други две българки допълниха подиума. Втора на 5.35 секунди остана Бояна Радева, а трета на 8.23 секунди се нареди Силвия Маджарска.

В състезанието при дамите се включиха 16 алпийки от 4 страни.

За 16 март е насрочен още един слалом на ФИС в Боровец за мъже и за жени.