Славия с положителен баланс в Благоевград, 1:0 е най-честият резултат срещу Пирин

Славия - Берое, Тони Тасев

Любопитни факти от шампионатните домакинства на Пирин срещу Славия, представени от „Тема спорт“:

Равносметката от последните 10 домакинства на благоевградчани е 3 победи за Пирин, 2 равенства и 5 победи за Славия.

През март са се играли 4 срещи за първенство, в които домакините имат 2 победи, а гостите също две.

Haй-често получените резултати са: 1:0 – 6 пъти (5 за Пирин и един за Славия), 2:1 – 5 пъти (3 за орлетата и 1 за белите), и 0:0 – 5 пъти.

В 31 мача са отбелязани 83 гола, средно по 2.67 на мач.

Най-изразителната победа на домакините е с 4:0 – на 12 март 2017 година.

Школата на Пирин с голям жест към украински деца

Обявяват безплатен прием

Най-голямата победа на Славия е с 4:0 – на 15 март 1986 година.

Най-резултатният двубой е победата на Славия с 5:2 на 13 април 2018 година.

През първите полувремена са отбелязани 30 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 53 попадения.

Най-много голове за Пирин – 3, е отбелязал Й. Боздански, 2: Б. Николов, М. Стоянов, П. Михтарски, П. Цветков, Cт. Урошевич и Н. Петрунов.

За Славия най-резултатен с 4 гола е Ив. Димитров, с 3 гола е Ил. Алиев, а с 2: Андр. Желязков, П. Александров, П. Шопов, Н. Божов и Ж. Манзоро.

Един двубой се играе на неутрален терен – в Кюстендил през 2009 година, като Пирин се наложи с 1:0.

За Пирин са отсъдени 7 дузпи, като 5 са реализирани от: Й. Боздански – 2, Хр. Бакалов, Ив. Цветков и К. Хендерсън, а 2 са пропуснати – от Й. Мурлев и Б. Янков.

За Славия са отсъдени 7 дузпи, които са реализирани от: Ат. Александров, Пл. Петков, Бл. Георгиев, Т. Колев, Н. Божов, Ж. Манзоро и Ив. Димитров.

Един автогол в полза на Пирин си е отбелязал Й. Господинов.

В полза на Славия са реализирани 2 автогола от състезатели на Пирин: Г. Овнарски и Б. Дяков.

Трима чужденци са вкарали попадения за Пирин – Cт. Урошевич, К. Хендерсън и Фл. Боджадж.

За белите са отбелязали двама чужденци – Павле Попара и Жереми Манзоро.

Автори на най-бързите голове са Г. Лулейски от Пирин и Г. Иванов-Геша от Славия – реализирали са в 4-ата минута.

В последната минута е вкаран само един гол – от Ив. Димитров от Славия.