Супер Матей е в отлична форма, заби 21 точки за 3 гейма в Италия

7 Dni Sport14.03.2022
Тренто - Милано, Матей Казийски

Българският волейболист Матей Казийски и отборът на Итас Трентино (Тренто) постигнаха 17-а победа в италианската Суперлига.

Воденият от Анджело Лоренцети тим надделя трудно у дома над Алианц (Милано) с 3:2 (28:30, 25:21, 25:20, 23:25, 15:9) в мач от 25-и кръг, изигран пред 1794 зрители в „BLM Group Арена“.

Тренто победи Милано трети път този сезон – в 12-ия кръг на първенството и в полуфиналите за Купата на Италия надиграха съперника с 3:0 гейма.

Тренто игра без италианския национал Даниеле Лавиа.

Матей Казийски игра силно и реализира 21 точки (3 аса, 55% ефективност в атака, 8% перфектно и 38% позитивно посрещане – +10) и бе втори по резултатност, въпреки че игра само в първите 3 гейма.

Най-резултатен стана Алесандро Микиелето – 27 точки (4 аса, 5 блока, 47% ефективност в атака, 4% перфектно и 41% позитивно посрещане – +17).

За Милано националът Юри Романо завърши с 25 точки (3 аса, 1 блок, 51% ефективност в атака – +11).

Японецът Юки Ишикава добави още 16 точки.

В следващия и последен кръг от редовния сезон Тренто среща Топ Волей Чистерна (Латина), на 20 март (неделя).

ИТАС ТРЕНТИНО (ТРЕНТО) – АЛИАНЦ (МИЛАНО) 3:2 (28:30, 25:21, 25:20, 23:25, 15:9)

ТРЕНТО: Рикардо Сбертоли 5, Джулио Пинали 8, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 21, Алесандро Микиелето 27, Сречко Лисинац 9, Марко Подрасчанин – Юлиан Ценгер-либеро (Вуут Д’Хеер 2, Оресте Кавуто 9, Лоренцо Сперото, Карло Де Анджелис-либеро)

Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРЕНЦЕТИ

МИЛАНО: Паоло Поро 1, Юрий Романо 25, Томас Джаешке 13, Юки Ишикава 16, Бартелеми Шинениезе 3, Матео Пиано 12 – Никола Пезарези-либеро (Никола Деалдело, Леандро Моска 4, Йован Джокич)

Старши треньор: РОБЕРТО ПИАЦА

Снимка: Официалната Фейсбук страница на Тренто