Марица унижава съперничките си. Би Перун, като гост с гейм на 6

7 Dni Sport05.03.2022
Левски Марица волейбол жени 20

Марица (Пловдив) записа поредна победа в редовния сезон на Националната волейболна лига Демакс.

Маричанки победиха в отложена среща от 10-ия кръг Перун (Варна) като гост в морската ни столица с 3:0 (25:22, 25:6, 25:18) в зала ДКС – Младост.

В първия гейм Перун поведе с 16:10, но маричанки направиха пълен обрат и след 25:22 взеха първата част. Във втория гейм Марица започна ударно с 6:0, стигна се до 15:3, а геймът беше взет след 25:6. В третата част шампионките водеха с 6:3, стигна се до 19:16, а след 25:18 пловдивчанки записаха своя 13-и успех от 13 мача в първенството.

Шампионките са лидер в редовния сезон с 39 точки, а Перун е на последното място без спечелена точка и със само един спечелен гейм.

Добрина Христоскова стана най-резултатна за маричанки с 18 точки, а Дима Ушева добави 11.

Вероника Иванова стана най-резултатна за ДКС Варна с 15 точки.

В събота от 14:00 б.в. маричанки отново играят в зала ДКС – Младост срещу отбора на ДКС Варна (Варна).