Спартак (Варна) оглави колоната във Втора лига след голов трилър

Спартак Варна - Лудогорец,

Спартак (Варна) спечели трудно с 3:2 гостуването на втория отбор на ЦСКА 1948 и оглави класирането във Втора лига. Двубоят трябваше да се играе в неделя, но заради лошите метеорологични условия в София, беше отложен за днес.

Победата на „соколите“ на стадиона в комплекс „Царско село“ дойде в 90-ата минута, когато точен беше Янчо Андреев.

В 20-ата съотборникът му Виктор Митев даде преднина на Спартак – 0:1, а в края на първото полувреме юношата на Черно море Валентин Йосков изравни за ЦСКА 1948 II – 1:1.

В 62-ата минута Иван Колев покачи на 1:2, a за „червените“ Стоян Стоичков изравни в 82-ата, за да се стигне до 90-aта, когато Янчо Андреев донесе ценните три точки на Спартак, воден от треньора Васил Петров.

„Соколите“ излязоха на върха с 49 точки, следвани от Хебър и Етър, които имат по 48. Вторият отбор на ЦСКА 1948 е на 18-ата позиция с 19 точки.