Хебър влезе в топ 10 на европейския волейболен елит

7 Dni Sport24.02.2022
Волейбол, Хебър

Волейболният Хебър Пазарджик влезе в топ 10 на европейския волейболен елит. Това написаха шампионите във Facebook.

Пазарджиклии делят 9-о и 10-о място със Зираатбанк в общото подреждане на всичките участници в надпреварата.

От Европейска конфедерация по волейбол (CEV) ще официализират позицията на Хебър след края на турнира.

„11 изиграни мача, 26 спечелени гейма, 870 изиграни минути, 979 спечелени точки, Хебър влезе в ТОП 10 на европейския волейболен елит!”.

Преди седмица пазарджиклии записаха трета победа в Шампионската лига по волейбол, надделявайки над КНАК Рьозеларе с 3:0 (25:21, 26:24, 25:20) в последния мач и за двата отбора от група А.

В дебютното си издание в Шампионска лига Хебър завърши на престижното второ място в групата с три загуби и 7 точки. Този точков актив обаче не е достатъчен да попадат сред най-добрите втори отбори, които продължават на 1/4-финали в турнира.