Димитър Кузманов се класира за 1/4-финалите в Бенгалуру

Димитър Кузманов,

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис за мъже от сериите „Чалънджър“ на АТП в Бенгалуру (Индия) с награден фонд 53 120 долара.

Кузманов победи във втория кръг номер 196 в световната ранглиста Александър Мюлер (Франция) с 6:4, 6:1 за 1 час и 28 минути игра. Таки българинът се реваншира за загубата си от Мюлер на първия турнир в Бенгалуру, който се проведе преди седмица.

В първия кръг на състезанието втората ни ракета при мъжете елиминира поставения под номер 2 в схемата французин Юго Грение с 6:4, 6:3.

Димитър Кузманов поведе с 3:0 в началото на срещата, но допусна връщане на пробива за 3:2. Последваха два нови разменени пробива. Българският тенисист нанесе удара си с нов брейк при 5:4 и така спечели първия сет за 56 минути игра. Във втората част Кузманов направи серия от пет поредни спечелени гейма и затвори мача с 6:1.

На четвъртфиналите Димитър Кузманов ще играе срещу номер 228 в световната ранглиста Матиас Бург от Франция.