Успех за Мирела Демирева в Словакия

7 Dni Sport16.02.2022
лека атлетика - Мирела Демирева

Българската гордост в скока на височина – Мирела Демирева продължава с чудесните резултати, тя завърши на пето място на специалния турнир в Банска Бистрица вчера.

Българката, сребърна олимпийска медалистка от Рио де Жанейро 2016 и носителка на две сребърни отличия от европейски първенства на открито, преодоля 1.93 метра за тази позиция.

Със същия резултат завърши и олимпийската шампионка от Токио Мария Ласицкене, която обаче се нареди на шесто място.

Победата с рекорд на Океания в зала извоюва Елинор Патерсън, която скочи 1.99 метра за първата позиция.

Това е и нов най-добър резултат в света за сезона.

Европейската шампионка в зала от миналата година и медалистка от Олимпиадата в Токио Ярослава Магучих завърши втора с 1.96 м, а трета със същия резултат се нареди Мария Вукович (Черна гора).