Кристиан Димитров ще трябва да почака за дебюта си в Румъния

Кристиан Димитров

Шампионът на Румъния ЧФР Клуж уверено върви към поредната си титла. Тимът на Дан Петреску се наложи с 2:1 при гостуването си на Газ Метан, а новото попълнение Кристиан Димитров не беше в групата за мача. Българският национал още не е дебютирал, след като дойде под наем от Хайдук Сплит.

ЧФР поведе в 33-ата минута, когато Билел Омрани центрира, а Клаудиу Петрила беше точен с глава. В средата на второто полувреме домакините изравниха с попадение на Йоан Филип след хубав пробив на Кристиан Иробисо. Равенството се запази до последната минута на добавеното време. Тогава Кристиан Негуц наказа грешка в защитата на Газ Метан и прати топката във вратата.

ЧФР има 64 точки, а вторият ФКСБ е с 55, но и мач по-малко. Топ 6 допълват Волунтари (43) и Ботошани (41). На дъното са Динамо (Букурещ) с 12 точки и Академика (Клинчени) с 11.