Младежки национал не успя да помогне на тима си да спре Рейнджърс

Силвестър Джаспър

Младежкият ни национал Силвестър Джаспър игра за новия си отбор Хибърниън при загубата с 0:2 от Рейнджърс. Мачът беше от 26-ия кръг на Висшата лига на Шотландия.

20-годишният Джаспър влезе в игра още в 12-ата минута на мястото на контузилия се Пол Макгин и остана на терена до последния съдийски сигнал.

Шампионът на Шотландия поведе рано, след като Макгин извърши нарушение в наказателното поле, а от последвалата дузпа Джеймс Таверние откри резултата – в петата минута.

В 57-ата Алфредо Морелос реализира второто попадение.

Рейнджърс е втори във временното класиране с 61 точки, като изостава с една от лидера Селтик. Хибърниън е осми с 31 точки.