Хебър спечели за трети път Купата на България след страхотен мач срещу Нефтохимик 2010

хебър_нефтохимик_волейбол

Хебър спечели за трети път в своята история купата на България по волейбол при мъжете. Във финала отборът от Пазарджик се наложи с 3:1 (25:23, 25:27, 25:23, 25:21) над домакина на финалния турнир Нефтохимик 2010.

В зала „Младост“ воденият от треньора Камило Плачи състав срещна сериозен отпор, но не се пречупи и си върна трофея, спечелен от бургазлии през миналия сезон.

Така Хебър детронира Нефтохимик и е новият носител на Трофея. Общо това е трета Купа на България в клубната витрина на пазарджиклии, след 2019 и 2020 година.

От началото на сезона пък е второ отличие за „тигрите“, след като те вдигнаха и Суперкупата на страната.Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 5:2 в началото на двубоя след успешна така на Николай Учиков. Юлиус Фиркал завърши трудна топка в атака за 6:3. Пайп на Калоян Балабанов доведе преднината на бургазлии до 4 точки при 7:3. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Блокаут на Николай Учиков – 8:4. Николай Колев атакува в аут и Хебър намали до 7:9. Юлиус Фиркал престъпи линията за атака от втора линия – 9:8. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Шампионите изравниха при 10:10. Волейболистите на Хебър поведоха с 13:11. Успешна блокада на играчите от Пазарджик и те поведоха с 3 точки при 15:12. Николай Желязков взе прекъсване за бургазлии. Бъркана топка на Николай Учиков и 19:15 за Хебър. Нефтохимик намали до 18:21. Юлиус Фиркал намали до 20:23 и съхрани шансовете за успех в първата част на Нефтохимик. Шампионите стигнаха до геймбол при 24:21. Юлиус Фиркал намали до 22:24. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Блокада на Николай Колев срещу атака на Якопо Масари и 23:24. Атака в центъра на Теодор Тодоров донесе успеха на Хебър в първата част с 25:23.

Волейболистите на Хебър дръпнаха с 3:0 в началото на втората част. Тодор Алексиев атакува по блокадата за 4:1. Брадли Гънтър атакува над двойната блокада на Нефтохимик за 5:2. Николай Учиков отигра майсторски атака над троен блок за 4:7. Тодор Алексиев надигра блокадата, след като получи пас от Брадли Гънтър – 10:5. Нефтохимик записа 3 поредни точки и намали до 8:10. Калоян Балабанов атакува успешно по правата от зона 2 за 10:12. Брадли Гънтър атакува от зона 2 за 14:11. Юлиус Фиркал отигра трудна топка в атака за 12:14. Нефтохимик изравни резултата при 14:14 след грешка на волейболистите на Хебър. Бургазлии поведоха с 15:14. Ас на Александер Туш и 16:14 за Нефтохимик. Николай Учиков атакува по диагонала от зона 4 за 17:15. Нова успешна атака на Николай Учиков от зона 2 и бургазлии дръпнаха с 3 точки при 19:16. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. мощен сервис на Стойко Ненчев помогна на Хебър да намали до 18:19. Юлиус Фиркал даде преднина на домакините от 20:18. Единична блокада на Виктор Йосифов възстанови равенството при 20:20. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Николай Учиков игра с блокадата за 21:20. Блокаут на Николай Учиков и 22:21. Успешна блокада на Гьорги Гьоргиев и Хебър излезе напред с 23:22. Грешка в атака на Брадли Гънтър и геймбол за Нефтохимик при при 24:23. Брадли Гънтър успя да изравни при 24:24. Юлиус Фиркав изведе бургазлии напред с 25:24. Якопо Масари изравни за 25:25. Тодор Алексиев атакува в аут и Нефтохимик спечели втората част с 27:25.

Възпитаниците на Николай Желязков поведоха с 3:0 в началото на третата част. Атака в центъра на Николай Николов и 4:1. Калоян Балабанов атакува технично за 5:2. Нова успешна атака на Николай Учиков – 6:3. Домакините поведоха с 9:6. Блокаут на Николай Учиков и 1278 за нефтохимик. Единична блокада на Николай Николов срещу атака на Брадли Гънтър – 13:8. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. При 14:9 за Нефтохимик Камило Плачи пусна в игра Иван Станев и Дейвид Кръстев. Блокада на Николай Николов – 15:9. Юлиус Фиркал атакува по правата от зона 4 за 17:10. Нова успешна атака на Юлиус Фиркал и 18:11. Единична блокада на Виктор Йосифов намали разликата до 16:20. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Пайп на Якопо Масари намали до 18:20. Николай Учиков успя да направи 21:18. Контраатака на Брадли Гънтър и 20:21. Николай Желязков взе второто си прекъсване в гейма. Двоен блок спря атака на Юлиус Фиркал и равенство при 22:22. якопо Масари се справи с блокадата с технична атака и Хебър поведе с 23:22. Ас на резервата Мартин Симеонов и Хебър стигна до геймбол при 24:22. Николай Николов атакува за 23:24. Камило Плачи взе прекъсване за шампионите. Якопо Масари игра успешно по блокадата и Хебър спечели третата част с 25:23.

Четвъртата част започна равностойно до 3:3. Волейболистите на Хебър поведоха с 5:3. Брадли Гънтър атакува успешно за 7:4. Тодор Алексиев атакува мощно по диагонала от зона 4 за 9:4. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Хебър дръпна с 5 точки при 11:6. Възпитаниците на Николай Желязков намалиха до 12:14. Шампионите отново поведоха с 5 точки при 17:12. Бургазлии намалиха до 14:17. Николай Учиков намали до 15:17. Николай Николов атакува успешно за 16:18. Още една успешна атака в центъра на Николай Николов – 17:19. Виктор Йосифов атакува безкомпромисно за 20:17. нова успешна атака на Николай Николов – 18:20. Бургазлии намалиха до 19:20 след технична атака на Николай Учиков. Николай Колев атакува успешно в центъра за 20:21. Николай Учиков успя да изравни при 21:21 с атака по блокадата. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Тодор Алексиев изведе Хебър до мачбол при 24:22 с атака от зона 4.Николай Къртев хвана на блокада атака на Николай Учиков и Хебър спечели 4-ия гейм с 25:22.