Марица игра добре, но загуби от Раднички

7 Dni Sport29.01.2022
Марица-Карнобат 12

„Марица“ записа втора поредна загуба на турска земя, отстъпвайки на елитния сръбски „Работнички“ с 0:1.

Голът за клуба от Крагуевац реализира Никола Ристович след час игра. 21-годишният футболист засече отличен пас в наказателното поле на „жълтите“ от Пловдив. Тимът, воден от Николай Димитров, се изправи срещу голяма част от резервите на последния в сръбската Супер Лига, тъй като утре титулярите ще мерят сили с полския „Рух“. На свой ред Димитров също предприе ротации, а извън състава остана голмайсторът Мариян Тонев заради лек здравословен проблем. На резервната скамейка пък бяха опитните Веселин Марчев, Ангел Грънчов и Илиян Йорданов, появили през второто полувреме.

Въпреки това „Марица“ да съжалява за крайния резултат, тъй като през първите 45 минути създаде сериозна работа на противниковата отбрана. Янко Ангелов удари греда преди почивката, а пак той стреля опасно, но над целта. „Марица“ имаше сериозни основания за нарушение в наказателното поле на сърбите срещу Валери Домовчийски, но главният съдия даде знак играта да продължи. Отлична сиутация се създада и пред Симеон Вешев, но изстрелът му бе париран. През втората част родният тим отстъпи инициативата, но на няколко пъти вещо се намеси вратарят Илия Николов. Той обаче капитулира в 60-ата минута, когато ударът на Ристович мина под плонжа му.

Преди 3 дни 8-ият във Втора лига загуби от казахстанския „Каспий“ с 1:2. На 1-и отборът на Николай Димитров се изправя срещу руския „Том“ (Томск), а на 4-и ще мери сили с „Ротор“ (Волгоград).

„Марица“: 12. Илия Николов, 5. Димитър Аврамов, 22. Георги Иванов, 20.Йордан Пейчинов, 7. Симеон Вешев, 29. Янко Ангелов, 6. Сами Мехмедов, 8. Александър Прамататов, 77. Петър Атанасов, 21. Станислав Маламов, 17. Валери Домовчийски