ЦСКА тресна Динамо, нов блести с гол

ЦСКА, Тренировка

ЦСКА победи втория в руското първенство Динамо (Москва) с 3:1 във втората си контрола от зимния лагер в Турция.

„Армейците“ започнаха по-офанзивно двубоя и Карло Мухар стреля опасно още в третата минута.

Десет по-късно капитанът на Динамо Шимански стреля от пряк свободен удар, но не намери целта.

ЦСКА поведе в 23-ата минута от дузпа, за фаул срещу Вилдсхут, която Иван Турицов превърна в гол (1:0).

След попадението съперникът опита натиск и в 34-ата минута беше близо до изравняване, но Турицов се намеси и изтисти топката от краката на Мазурин.

В продължението на първата част Бисмарк Чарлс се възползва от отбита топка и удвои аванса на ЦСКА (2:0).

След почивката дебют за „червените“ направи новото попълнение Маурисио Гарсес.

Четвърт час след подновяването на играта капитанът на московчани Иван Ордец успя да намали резултата с глава след корнер (1:2), а руският тим опита натиск.

Десет минути по-късно двубоят беше спрян за около минута заради нахлула на терена котка.

Пет минути преди края на срещата ЦСКА можеше да вкара трети гол, Федерико Варела стреля неточно. Не така постъпи новото попълнение Маурисио Гарсес малко след това, останал сам срещи вратаря на съперника и го преодоля за крайното 3:1.

Преди седмица „червените“ завършиха при 1:1 със Стал Миелец, а пет дни след това направиха учебна игра вместо проваления спаринг с австрийския Хартберг.

До края на лагера са предвидени още две контроли на 31 януари срещу Шахтьор (Караганда) и Академия Пандев.