Пяст Гливице сгази Арда Кърджали в контрола

7 Dni Sport27.01.2022
272878112_5533310376695608_2459548638626996856_n

Арда загуби с 0:3 от полския Пяст Гливице във втория си приятелски мач от зимния лагер в Турция, игран в комплекса „Calista Sports Center“ в Белек.

Първото полувреме мина без голове, но след почивката поляците се активизираха и още преди да са изминали 5 минути вкараха два гола. Първо се разписа Дамиан Каджор в 47-ата, а две минути по-късно и Михаел Амею прониза вратата на тимът от Кърджали.

В 76-ата минута с втория си гол в мача Каджор оформи крайното 3:0 за Пяст.

В предишната си контрола Арда завърши 0:0 с косоварския Балкани. Възпитаниците на Стамен Белчев ще изиграят още две контроли на турска земя. Първата е на 31 януари срещу казахстанския Астана, а втората е срещу Рудник Сурдулица от Сърбия, която ще бъде на 3 февруари. Ден по-късно тимът от Кърджали се прибира в България.