Берое допусна обрат от Оренбург за 1:3 в първата си контрола

7 Dni Sport25.01.2022
берое 2

Отборът на Берое загуби с 1:3 от руския Оренбург в първата си контролна среща на турска земя. Илиян Стефанов се разписа след гол с глава в 25-ата минута, но през второто полувреме руснаците стигнаха до пълен обрат. Димитрий Василиев изравни в 47-ата минута, а малко-късно Андрей Малих (83) направи пълен обрата за своя тим. В добавеното време Юрий Ковальов (90) също се разписа във вратата на Генадий Ганев. Срещата пропусна новият наставник Петър Хубчев, който утре ще се присъедини към тима. Днешният противник на българите е лидер във втора дивизия на Русия.

Във втората минута Оренбург първи застраши противниковата врата с удар на Абдулайе Диало покрай гредата. В 25-ата минута Илиян Стефанов засече добро центриране и прати топката с глава в мрежата на Евгений Гошев.

Така заралии се оттеглиха на почивката с гол аванс. Още в началото на второто полувреме руският тим се разписа с удар на Димитрий Василиев от далечна дистанция. Топката попадна точно под напречната греда и не остави никакви шансове на стража на Берое.

В 83-ата минута футболистите на Оренбург достигнаха до пълен обрат с гол на Андрей Малих. Той стреля от далечна дистанция и въпреки че ударът му попадна право в ръцете на Генадий Ганев, стражът на Берое позволи на топката да влезе във вратата му.

В заключителните минути руският тим на два пъти беше близо и до трети гол, но и двата опасни шута преминаха встрани от вратата. Така мачът влезе в добавеното време, в което логичното се случи и Оренбург все пак отбеляза трето попадение. Юрий Ковальов беше изпуснат от защитата на заралии и с удар в далечния ъгъл оформни крайния резултат – 1:3.

БЕРОЕ 1:3 ОРЕНБУРГ
1:0 Стефанов (25)
1:1 Василев (47)
1:2 Малих (83)
1:3 Ковальов (90)

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев 4. Христо Митев 3. Мирослав Енчев 26. Камен Хаджиев 24. Джонатан Перейра 16. Симеон Мечев 10.Даниел Генов 8. Илиян Стефанов 27. Абубакар Тунгара 11. Алиун Фал 21. Кийлън Лебон

ОРЕНБУРГ: 97. Евгений Гошев, 3. Михаил Сиваков, 5. Тимур Аюпов, 7. Николай Прудников, 13. Владимир Обухов, 19. Александър Ектов, 23. Сергей Бреев, 25. Кирил Печенин, 38. Николай Тиков, 55. Кирил Капленко, 91. Абдулайе Диало;