Славия загуби от чешкия Теплице с 1:2 на лагера в Турция

7 Dni Sport25.01.2022
славия_ботев_пловдив3

Славия допусна трета поредна загуба в контролите, след като отстъпи с 1:2 от чешкия Теплице. В предишните си две контроли „белите“ отстъпиха от Стал (Миелец) с 0:3 и инкасираха 5 безответни попадения от Металист (Харков).

Славия поведе в 18-ата минута, когато Кемело Нгуена намери по страхотен начин връхлитащия в противниковото наказателно поле Кристиан Добрев, който технично преодоля стража на Теплице – 1:0.

Чехите изравниха резултата – 1:1 в 35-ата минута. Защитникът Мохамед Тияни се оказа на точното място в пеналтерията, за да матира стража на „белите“ – 1:1. Теплице стигна до победния гол в 80-ата минута, когато Якуб Хора изненада Георги Петков с изстрел от далечно разстояние, с което направи обрата за чехите.

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 37. Керчев, 4. Соарес, 73. Минчев, 5. М. Атанасов, 16. Нгуена, 11. Кр. Добрев, 10. Кирилов, 7. Бакеро