Арда започна контролите в Турция с реми

Локомотив София - Арда Кърджали,

Първата контрола на Арда в Турция не предостави особено зрелище. Кърджалийци завършиха 0:0 с Балкани от Косово. Освен тази среща в Белек, югоизточният тим ще изиграе още четири контроли на турска земя.

В началото на мача косоварите имаха инициативата и на няколко пъти стреляха към Васил Симеонов. На два пъти стражът се намеси хладнокръвно, а веднъж се получи рикошет. В 14-ата минута Георги Атанасов бе близо до откриване на резултата, но малко не му стигна да засече кълбото.

Малко по-късно отново Атанасов можеше да открие, но играч на Балкани изчисти от голлинията. В 31-ата минута Байрам Яшанка от Балкани удари гредата след удар с глава при центриране от корнер.

През второто полувреме нивото на играта спадна, като единствено косоварите имаха две възможности за попадение, но пропуснаха.