Гордей се България, българската смесена щафета завърши на 5-о място на европейското

7 Dni Sport21.01.2022
272262249_10221666099544055_491482550053844870_n

Българският отбор в състав: Валентина Димитрова, Лора Христова, Васил Зашев и Благой Тодев завърши на пето място в смесената щафета на Европейското първенство за младежи в Поклюка (Словения).

Нашите биатлонисти използваха 8 допълнителни патрона и финишираха на +1:31.2 от победителите от Франция. Второто място е за тима на Германия, а трети останаха представителите на Чехия.

По-рано през деня се проведе и спринтовата щафета. Стефани Йолова и Николай Митров завършиха на 19-то място с четири наказателни обиколки и 19 резервни патрона. Европейската титла в най-младата дисциплина е за Германия, а подиумът допълниха Русия и Франци.

Паралелно с Европейското първенство се провежда и седмият кръг от Световната купа по биатлон.

Първото състезание от програмата в Антхолц-Антерселва беше класическата индивидуална дисциплина на 20км. при мъжете.

Димитър Герджиков записа най-добрия български резултат в надпреварата. Биатлонистът от Чепеларе сгреши три пъти и зае 46-то място. Антон Синапов добави шест минути към своето време и е 75-ти, а Владимир Илиев финишира 78-ми с осем грешки в стрелбата.