Матей Казийски и Тренто на полуфинал за Купата на Италия

7 Dni Sport18.01.2022
матей казийски

Българската волейболна звезда Матей Казийски и тимът на Итас Трентино (Тренто) се класираха на полуфинали в турнира за Купата на Италия. Воденият от Анджело Лоренцето отбор надигра Веро Волей (Монца) с Денис Карягин в състава с 3:0 (25:16, 25:13, 25:21) в четвъртфинален мач от надпреварата, изигран в „BLM Group Арена“.

На полуфиналите Тренто ще срещне Алианц (Милано), който отстрани изненадващо носителя на трофея Кучине Лубе (Чивитанова) с 3:1 гейма.

Матей Казийски изигра много добър мач, като се разписа с 13 точки (1 блокада) и бе втори по резултатност. Даниеле Лавия записа най-голям актив – 16 точки (3 аса, 2 блокади), Сречко Лисинац добави 10 точки (5 блокади). За съперника Денис Карягин приключи с 5 точки. Влад Давискиба реализира 11 точки (1 ас, 2 блокади).

В другия полуфинал Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца) ще срещне победителя от двойката Сър Сейфти Конад (Перуджа) – Киоене (Падуа). Четвъртфиналът между „дяволите“ и тимът на национала Георги Петров ще се изиграе на 19 януари (сряда).

Финалната четворка за Купата на Италия ще се изиграе на 5 и 6 март (събота и неделя).