Ботев Пловдив загуби своята първа контрола в Дубай

7 Dni Sport15.01.2022
Легия Варшава - Ботев Пловдив, Мохамед Брахими

Ботев Пловдив допусна поражение в първата си контрола на лагера в Дубай. „Канарчетата“ отстъпиха с 0:2 на полския шампион Легия Варшава.

В 4-ата минута на срещата Димитър Тонев стреля добре, след като беше изведен очи в очи с вратаря на съперника, но Боруц се справи и спаси. Три минути по-късно Тонев намери добре новото попълнение на Ботев – Брахими в наказателното поле, но топката мина покрай вратата.

Легия откри резултата с гол на Жосуе в 36-ата минута, който с техничен удар матира Аргилашки.

Поляците удвоиха преднината си в 79-ата минута, когато Стрзалек излезе очи в очи с Аргилашки и не сбърка.

Въпреки опитите на футболистите на Ботев да стигнат поне до почетен гол това не се случи и Легия победи с 2:0.

Следващата контрола на „канарчетата“ в Дубай е на 22 януари (събота) със Зенит Санкт Петербург.