Зографски с нова силна изява в Световната купа

владимир зографски

Владимир Зографски продължи и в събота със силните си изяви в стартовете за Световната купа по ски скок. Националът ни зае 24-ото място на състезанието на 142-метровата шанца в Бишофсхофен (Австрия).

Българинът направи скокове от 126,5 и 129,5 метра и събра 247,2 точки и макар да не успя да се доближи до резултата си от четвъртък, когато завърши в последния старт от „Четирите шанци“ зае 12-о място, отново в Бишофсхофен.

Победител стана норвежецът Мариус Линдвик с 291,7 точки. Той направи скокове от 133,5 и 139 метра.

Със спечелените 7 точки днес Влади Зографски се изкачи до 38-мо място в подреждането с 35 точки, като 29 от тях бяха спечелени в последните два старта.