Гордей се България, Алберт 11-и, Камен Златков – 19-и в Световната купа

7 Dni Sport22.12.2021
25

Уникален удар направиха скиорите ни в слалома за световната купа в Мадона ди Кампильо (Италия). Алберт Попов и Камен Златков завършиха след първите 30, което се случва за първи път в историята на този спорт – двама наши в точките.

Алберт Попов завърши на 11-о място на 1,33 секунди от победителя Себастиан Фос-Солеваг (Норвегия). В първия манш той завърши с 9-о време, а във второто спускане записа 16-о време.

Камен Златков взе първи точки в кариерата си. Той завърши 30-и в първия манш и откри втория в който записа 13-о постижение, което го изстреля на 19-о място в крайното класиране на 1,82 секунди.

Французинът Клеман Ноел подари успеха на Себастиан Фос Солеваг, като пропусна последната врата във втория манш при преднина от 1,01 секунди пред съперника си. Втори на 10 стотни от норвежеца завърши Алекси Пентюро (Франция), а трети на още една стотна по-назад бе Кристофер Якобсен (Швеция).