Шифрин пак на върха в Световната купа

7 Dni Sport21.12.2021
Микаела Шифрин

Микаела Шифрин се завърна на върха на генералното класиране в Световната купа по ски-алпийски дисциплини, след като спечели гигантския слалом в Куршевел (Франция). Американката бе с класа над останалите взе преднина от над секунда след първия манш, а във втория се движеше най-бързо до средата на дистанцията, след което завърши на сигурно с аванс от 0,86 сек пред Сара Хектор (Швеция). Досегашната водачка в Световната купа София Годжа (Италия) отпадна във втория манш и остана без точки за деня. Триумфът на Шифрин пък е 14-и в дисциплината, като пред нея са само Врени Шнайдер (20) и Анемари Мозер-Прьол (16).