Антъни Иванов остана 33-и на 50 метра бътерфлай в Абу Даби

Антъни Иванов

Антъни Иванов завърши 33-и на 50 метра бътерфлай на световното първенство по плуване в малък басейн в Абу Даби.

22-годишният българин финишира за време 23.42 секунди в последния си старт на шампионата в Абу Даби. Националният му рекорд в дисциплината е 23.14 от европейското първенство в Казан миналия месец.

Антъни Иванов се представи успешно в Абу Даби, като изпълни целта си с влизане във финала на 200 метра бътерфлай и полуфинал на 100 бътерфлай.

Дебютантката Жанет Ангелова не успя да подобри личното си постижение на 400 метра свободен стил, като зае 27-о място с 4:12.58 минути.

В днешния ден бе планирано участие на България в мъжката щафета на 4 по 200 метра свободен стил, но заради технически проблем квартетът в състав Антъни Иванов, Калоян Левтеров, Калоян Братанов и Йордан Янчев не стартира.