Антъни Иванов остана 15-и на 100 метра бътерфлай в Абу Даби

антъни иванов

Антъни Иванов остана на 15-то място на 100 м бътерфлай, след като направи две много силни плувания в дисциплината в един ден на световното първенство на 25-метров басейн в Абу Даби.

Първо в сериите той завърши 12-и с 50,49 сек. Това стана по-малко от 12 часа, след като плувецът, който следва и тренира в САЩ, финишира шести във финала на коронната си дисциплина 200 м бътерфлай.

А в първия полуфинал на 100 метра бътерфлай Антъни постигна 50,30 секунди и остана осми. Така се приближи на 10 стотни от държавния си рекорд в дисциплината – 50,20. В сериите на 200 м бътерфлай Иванов постигна нов рекорд – 1:51, 49 мин. на 200 м бътерфлай.

Регламентът на световните първенства по плуване на 25-метров басейн предвижда полуфинали само на дисциплините, в които се плува 50 и 100 метра. По-дългите стартове има само серии и финали за най-бързите.