Варна ДКС удари драматично Казанлък Волей в последния мач за 2021 г.

186544376_2879615899020485_2300617063374858084_n

Волейболистките на Варна ДКС завършиха 2021-а година с победа, след като измъкна драматичен успех като гост на Казанлък Волей с 3:2 (19:25, 25:19, 25:23, 17:25, 15:10) в отложен мач от 5-ия кръг на женската Демакс лига, игран тази вечер в зала „Багира“.

Така варненки са 3-и във временното класиране с 5 победи, 1 загуба и 13 точки, но и мач по-малко. Казанлък пък е на 4-о място също с 13 точки, но след 4 победи и 3 загуби.

Казанлък лесно спечели първия гейм с 25:19, като водеше убедително през цялото време и не даде повод на съперника си да блесне с изяви в играта. Варненки се върнаха в мача през втората част и иззеха инициативата, печелейки и гейма. В третата част и двата отбора стояха равностойно, играха точка за точка, с немалко инфарктни моменти и изравнявания в резултата.

Много по-уверени и амбицирани да преобърнат играта, момичетата на Казанлък овладяха кризисната ситуация в мача и тръгнаха ударно в четвъртия гейм, печелейки с 25:17. Всичко се реши в тайбрека. Завърза се люта битка за спечелването му, а гостенките от Варна стояха доста по-убедително в него и закономерно стигнаха до успеха.