Дунав завърши годината с победа след обрат над Берое

268512925_321976846598723_4841981945409465987_n

Волейболистите на Дунав (Русе) завършиха календарната година с победа, след като обърнаха и се наложиха у дома над Берое 2016 (Стара Загора) с 3:1 (22:25, 25:18, 25:21, 25:23) в изтеглен мач от последния 11-и кръг на първия полусезон в шампионата, игран тази вечер.

Така, преди изиграването на останалите срещи от кръга, Дунав е на 8-о място във временното класиране с 5 победи, 6 блокади и 16 точки. Берое пък е на предпоследната 15-а позиция с едва 1 победа, 10 загуби и 3 точки.

Домакините от Дунав поведоха в началото на първия гейм с 3:1, след което гостите от Стара Загора поеха инициативата. Берое излезе напред в резултата след 25:22. Русенци доминираха напълно във втората част и изравниха след убедително 25:18.

Играчите на Берое тръгнаха ударно в третия гейм, като дръпнаха с 5:1, но русенци постепенно наваксаха изоставането си. Играта продължи равностойно за кратко, след което старозагорци отново вкараха интрига. 16-та точка бе повратният момент, в който гостите бяха пречупени. Дунав взеха нещата в свои ръце и до края останаха стабилни – 25:21 и 2:1. Русенци бяха пълни хегемон и в четвъртата част. В заключителните моменти – 22:22, Берое буквално се „залепиха“ за волейболистите на Дунав, но не успяха да направят нещо повече. Атака на Петър Христосков сложи край на мача при 25:23 за крайното 3:1.

Именно Христосков бе най-резултатен за успеха на Дунав с 24 точки (2 блока, 3 аса и 50% ефективност в атака – +15) за победата. Въпреки това, за MVP на мача бе отличен разпределителят Стилиян Асенов.

За тима на Берое Иван Чолев завърши с 20 точки (4 блока и 48% ефективност в атака – +7), а с 12 точки приключи разпределителят Денимир Димитров (3 блока и 4 аса).