Дубълът на Лудогорец свали Етър от върха

лудогорец2_миньор_перник

Талантите на Лудогорец изиграха силен мач и успяха да победят Етър с 2:1 като гост. По този начин „орлите“ свалиха от върха на Втора лига днешния си опонент.

“Орлите” стигнаха до успеха през първата част, когато паднаха и двете попадения за гостите. Алекс Луканов откри, а Илкер Будинов удвои. В края на мача “болярите” намалиха чрез Мариян Иванов, но за повече домакините не успяха да се преборят, въпреки че удариха две греди в двубоя.

Така Етър вече не е на върха на класирането. Търновци и Хебър имат еднакъв актив от точки – 43. Третият Спартак (Варна) е само на точка от лидерите. Миньор (Перник) пък е на четвърто място с 40. Дубълът на Лудогорец от своя страна е на шеста позиция в 36 пункта.