Милена и Владо сред най-добрите 50 на Световната купа по Биатлон

7 Dni Sport06.12.2021
Владимир Илиев биатлон (4)

След втория кръг от световната купа по биатлон най-добрите ни състезатели Милена Тодорова и Владимир Илиев са в топ 50 на генералното класиране.

За лош късмет дамата не участва в преследването в шведския зимен център Йостерсунд. Причината бе здравословен проблем. При минусовите температури в Скандинавия Милена получи възпаление на синусите.

С 18-те точки, които Тодорова заработи с 23-ото си място в спринта, тя заема 48-ата позиция в генералното класиране.

В това при при мъжете Илиев е 47-и. Освен една позиция по-напред той има и 1 т. повече от приятелката си. В преследването на 12,5 км Илиев не свали 8 от 20-те мишени при 4-те стрелби и от 29-о място, на което завърши в спринта, се смъкна на 53-о. Спечели норвежецът Ветле Кристиансен.

Българските щафети бяха затворени с обиколка в Йостерсунд и не завършиха. При дамите победи Франция, а при мъжете – Норвегия.