Постният футболен петък продължава! Славия и Ботев (Пд) не успяха да си вкарат гол

славия_ботев_пловдив2

Славия и Ботев Пловдив завършиха наравно 0:0 в мач 16-ия кръг на efbet Лига. Двубоят в „Овча Купел” бе доста динамичен, но двата тима така и не намериха път към гола. Тони Тасев се отчете с два. За гостите Маркиньос на два пъти беше близо до гола, а веднъж и Антоан Бароан пропусна.

„Белите” събраха 27 точки и остават трети, докато „канарчетата” са с точка по-малко на четвърто място.

Срещата започна с по-напористи действия на гостите. Във 2-ата минута Току получи хубав пас от Минков пред наказателното поле. Ганаецът обаче отправи неточен удар, който мина покрай вратата. Четири минути по-късно Виячки се извиси след центриране от корнер, но Аргилашки улови удара му с глава. Малко след това Маркиньос засече с глава центриране на Неделев, но Вуцов се справи и изби в корнер.

В 19-ата минута Току пое топката на центъра, напредна с топката и стигна до наказателното поле. Ганаецът отправи удар, който обаче Виячки блокира. Минута по-късно Тони Тасев направи непростим пропуск. Ради Кирилов проби отляво и с прецизно центриране намери Тасев, който бе оставен непокрит на далечна греда. Крилото отправи удар, който мина покрай вратата. В 33-ата минута удар с глава на Нгуена мина покрай вратата на „канарчетата“. Малко след това Вуцов улови шут на Неделев от далечна дистанция.

В 37-ата минута Маркиньос проби през центъра, стигна до наказателното поле и отправи удар, който не намери очертанията на вратата. Пет минути след това Аргилашки улови удар от далечна дистанция на Стоев.

В началото на втората част Реда Рабей игра с ръка пред наказателното поле. Славия получи право да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Тони Тасев, чийто силен шут профуча над напречната греда. В 59-ата минута Ботев организира страхотна атака. Рабей получи отляво и пусна прострелно центриране, но Маркиньос не успя да засече пред вратата.

В 72-ата минута „канарчетата“ бяха близо до гол. Конате намери Маркиньос пред наказателното поле. Бразилецът продължи за връхлитащия отдясно Току, чийто удар мина над вратата. Три минути по-късно Сюпрайен се оказа на стрелкова позиция след разбъркване, но ударът му от около 15 метра мина над вратата.

В 82-ата минута гостите органзираха добра атака. Маркиньос намери Бароан в наказателното поле, но нападателят се забави и вместо да стреля, спечели корнер. Три минути по-късно Димитър Тонев пусна към Маркиньос. Бразилецът отправи коварен удар от няколко метра, но Вуцов се намеси и изби. В 88-ата минута пловдивчани организираха отлична контраатака. Бароан получи в наказателното поле, но не успя да отправи хубав удар от удобна позиция и Соарес блокира.