Ясен Петров тества 37 футболисти в неуспешните световни квалификации

България - Северна Ирландия, Отбор

България завърши на четвъртото, предпоследно място в група С на световните квалификации. „Тема Спорт“ предостави любопитни факти от 8-те мача на националния отбор:

Селекционерът Ясен Петров постоянно въртеше състава в изминалите световни квалификации. Той използва цели 39 футболисти в 8-те мача от група С на Зона Европа.

Единствено халфът Ивайло Чочев бе на терена във всичките квалификационни двубои. Полузащитникът 4 пъти бе титуляр, а още толкова пъти влизаше като резерва. Той реализира и едно попадение – донесе домакинския успех с 1:0 над Литва.

Цели петима вратари пазиха в световните квалификации. Нито един от хората под рамката не записа 3 мача. В по два играха Пламен Илиев, Георги Георгиев и Иван Караджов. Мартин Луков и Даниел Наумов заслужиха доверието на треньорския щаб по веднъж. Най-много пъти топката от мрежата си вади Пламен Илиев – 5.

Кирил Десподов и Тодор Неделев бяха най-резултатни в състава – вкараха по два гола.

Кирил Десподов бе най-полезният играч по системата „гол плюс пас“ – освен двете попадения направи и 2 асистенции.

Кирил Десподов бе и играчът, престоял най-много на терена – 463 минути.

Нито един футболист на България не бе изгонен. Най-груби бяха Валентин Антов и Георги Йомов, които си заработиха по два жълти картона.

България вкара 6 гола – средно по 0.75 на двубой. През първото полувреме националите отбелязаха само едно попадение. Като домакини реализирахме 4 гола, а като гост – 2.

Димитър Илиев пропусна единствената отсъдена за България дузпа – при 1:3 срещу Литва във Вилнюс.

Трикольорите инкасираха 14 попадения – средно по 1.75 на мач. У дома допуснаха 6, а като гост 8. Головете в нашата врата бяха по равно през първото и второто полувреме – по 7. Най-пропускливи възпитаниците на Ясен Петров бяха в заключителните 15 минути на мачове. Тогава допуснаха 4 попадения.