Марто Райнов печели българско дерби в Румъния

7 Dni Sport22.11.2021
мартин_райнов

Бившият капитан на „Левски“ Мартин Райнов игра цял мач и получи жълт картон при драматичната победа на „Арджеш“ с 3:2 над „Университатя“ (Крайова) в 16-ия кръг на румънското първенство.

За гостите като резерва пък се появи друг българин – Антони Иванов.

„Университатя“ откри резултата в 6-ата мин с гол на Анте Рогулич, но малко по-късно остана с човек по-малко след червен картон на Крецу. До почивката Фатай изравни за домакините, като подаването беше на бившия футболист на ЦСКА Диого Виана.

През второто полувреме националът на Кюрасао Джафар Ариас и Ахмед Саид дадоха солиден аванс на „Арджеш“, а румънският халф Дан Нистор само оформи крайния резултат в 81-ата мин.

Успехът затвърди „Арджеш“ на 9-ото място в класирането с 24 т. „Университатя“ е 3-и с 28 т.

„Сепси“ на Радослав Димитров и Цветелин Чунчуков е на 11-о място.

На дъното е „Академика“ (Клинчени), където са Георги Пашов и Асен Чандъров.