Болярите сломиха инфарктно старозагорското опълчение! Най-ниският на терена донесе с глава първата победа на Бала за сезона!

1

Етър спечели с 1:0 срещу Верея в първия мач от втория кръг на Първа лига. На стадион „Ивайло“ във Велико Търново домакините бяха по-активният отбор през целия мач и логично създадоха повече положения от съперника си, но нито едно от тях не може да бъде наречено стопроцентово. Най-сериозните пропуски пред вратата на Георги Георгиев направиха Крум Стоянов и Велко Батрович през второто полувреме, докато Антон Огнянов можеше да накаже „виолетовите“ през първата част. Резервата Ерик Почански донесе победата за Етър с удар с глава 2 минути преди края на срещата.

В третата минута на срещата публиката и футболистите почетоха Трифон Иванов, който днес трябваше да навърши 53 години. Огромен транспарант с лика на легендата изгря в сектора с домакински привърженици, а от трибуните

Иван Скерлев можеше да даде ранна преднина на Етър, но отклони високо над целта с глава само от 6-7 метра. Жилсон повтори това в 21-та минута, а междувременно Георги Георгиев се справи и с няколко слаби далечни изстрели.

В 32-та минута Верея имаше отличен шанс да нанесе своя удар, след като Здравко Илиев отмъкна топката от Руменов в своята половина и напредна дълбоко в тази на Етър. Центрирането му намери непокритият Антон Огнянов на втора греда, но нападателят не успя да уцели вратата с глава.

В 35-та минута Иво Иванов предотврати сигурен гол. Жилсон надбяга Емил Йоргенсен и нахлу в наказателното поле, където предпочете да подава към Велко Батрович, а не да стреля. Централният бранител на Верея с №6 се хвърли на шпагат и изби топката.

Второто полувреме започна с положения пред вратата на домакините. Курупис навърза двама във виолетово по левия фланг и пусна за Тевия в наказателното поле. Халфът овладя и стреля силно в близкия ъгъл, но Христо Иванов бе заел точната позиция и спаси без проблеми. В 55-та минута гръцкият футболист центрира опасно и Иван Скерлев в последния момент изпревари Антон Огнянов на задната греда на 2 метра от вратата.

В 65-та минута Етър изпусна най-чистият си шанс в мача. Перфектен извеждащ пас на Георги Сърмов остави Крум Стоянов очи в очи с Георги Георгиев, но десният бек се забави, вратарят го затвори и ударът бе париран с лекота.

10 минути преди края на срещата Батрович направи още един фрапантен пропуск. Иво Иванов сбърка в центъра на терена, Здравко Илиев не успя да пресече дългият пас към крилото на Етър, който овладя в наказателното поле и с бомбен шут прати на половин метър над гредата. Резервата Ерик Почански повтори упражнението 4 минути преди края на срещата, като неговият удар бе на само 7-8 метра от вратата. 120 секунди преди края обаче крилото разби старозагорския бетон! Крум Стоянов центрира меко, Почански изпревари защитник в жълто и с глава отклони неспасяемо в далечния ъгъл за 1:0.

Eтър записа първи три точки в актива си, докато тимът на Иван Колев вече остана с една, след като в първия кръг от сезона направи нулево равенство срещу Септември. В третия кръг Болярите гостуват на Ботев в Пловдив, а Верея приема Берое в старозагорското дерби.

Етър – Верея 1:0
1:0 Почански 88′

Етър: 1. Иванов, 25. Стоянов, 21. Василев, 14. Скерлев, 30. Атанасов, 5. Сърмов, 7. Вълчанов (20. Пехливанов 71′), 8. Руменов, 99. Жилсон, 10. Батрович, 73. Стоянов (к) (92. Почански 71′)
Главен мениджър: Красимир Балъков

Верея: 27. Георгиев, 21. Илиев (к), 77. Ахмед, 33. Йоргенсен, 6. Иванов, 18. Максимов, 28. Александер, 88. Тевия, 3. Коуроупис (16. Да Силва 78′), 7. Танев, 10. Огнянов (30. Аличков 69′)
Старши треньор: Иван Колев