Дея спорт срази Берое за трета поредна победа в шампионата

Левски Дея спорт волейбол мъже 12

Дея спорт Бургас записа трета поредна победа в Ефбет Супер Волей, след като в събота вечер пречупи с 3-0 отбора на Берое 2016. Благодарение на успеха, тимът, воден от Венцислав Симеонов, се изкачи на пета позиция във временното класиране в елита.

Берое от своя страна заемат 13-то място.

Бургазлии доминираха през целия двубой, продължил 75 минути.

Тодор Вълчев блесна още в началото на мача, записвайки два блока. Бероя пък имаше проблеми с непредизвиканите грешки, допускайки това да се отрази на резултата. Дея спорт се възползва от ситуацията и с по-добро представяне в атака, поведе в мача.

Домакините стартираха по-уверено и във втората част, а гостите продължиха да търсят своя ритъм.

Перич и Чавдаров демонстрираха отлично ниво на блок в началото на третия гейм. Вълчев в атака подпечата победата на бургазлии.

Топ реализатор за победата на Дея стана Виталий Василиев с 17 точки (6 блока), а най-полезният играч на мача – Тодор Вълчев, добави 16 (2 блока).