Берое загуби от ТФТ Скопие в Балканската баскетболна лига

7 Dni Sport10.11.2021
Берое, Баскетбол

Берое Стара Загора загуби от ТФТ Скопие Северна Македония с 86:96 (22:20, 16:27, 20:28, 28:21) в двубой от петия кръг в група „В“ на Балканската баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Бойко Миленков заемат трето място в класирането, след като допуснаха трето поражение в турнира. Берое има и две победи. Тимът на ТФТ Скопие пък постигна трети успех и вече е с актив 3-2 на втората позиция..

Вчера северномакедонците спечелиха и гостуването си на Академик Пловдив с 86:81 точки.

Берое взе първата четвърт с 22:20, но в края на втората гостите направиха серия от 10:3 и поведоха с 47:37 на почивката

Отборът от Северна Македония продължи да доминира и в третата част и преднината му достигна 75:58 след 30 минути. В началото на последната четвърт гостите записаха аванс от 21 точки при 82:61.

Берое се хвърли на финален щурм и намали изоставането си на 84:93 39 секунди преди сирената, но за повече нямаше време.

Най-полезни за Берое бяха Обина Олека с 20 точки и 12 борби и Седариан Рейнс с 20 точки и 9 борби. Александър Янев вкара 11 точки.

За ТФТ Скопие шестима баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив, но най-резултатен беше новото попълнение Тайрън Харис с 16 точки и 6 асистенции. По 15 точки добавиха Андрей Маслинко, Александър Костовски и Трейвон Броудуей джуниър.